Producent odznaki policyjne produkuje

Niewiele osób zastanawia się nad odznaką policyjną, ale czy wiesz, że producent odznaki ma bogatą historię sięgającą czasów średniowiecza lub że różne organy ścigania mają różne odznaki?

Ponieważ uwielbiamy odznaki od Polskiego producenta, rzucamy wyzwanie monetom i medalom, pomyśleliśmy, że podzielimy się z Tobą naszymi ulubionymi faktami na temat odznak policyjnych.

1. Czy wiesz, że pierwszymi funkcjonariuszami policji byli średniowieczni rycerze? Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale pierwsze „odznaki policyjne” to herb noszony przez rycerzy. Te herby identyfikowały rycerza i jego lojalność wobec sprawiedliwości, rycerstwa i jego przywódców królewskich poprzez pokazanie się na jego tarczy. Podobnie jak dzisiejsza policja, która przysięga chronić i służyć, rycerze z epoki średniowiecza byli często zaprzysiężani i proszeni o „ochronę słabych, bezbronnych, bezradnych i walkę o ogólny dobrobyt wszystkich”.

2. Czy wiesz, dlaczego policjanci noszą odznakę nad lewą kieszenią na piersi?
Czasami widzisz oficerów noszących producent odznaki na paskach lub na naszyjniku, ale wielu nosi je nad lewą kieszenią na piersi. W rzeczywistości na mundurze policjanta obszar nad lewą kieszenią na piersi jest wzmocniony, aby zabezpieczyć odznakę. Ale dlaczego producent odznaki każde nosić tutaj? Kiedy policjant składa przysięgę, otrzymuje odznakę i mówi się, że nosi się ją na sercu z dwóch powodów; najpierw noszone na sercu, by przypominać im o przyrzeczeniu ochrony, a po drugie, ponieważ lewe ramię było ramieniem, które często trzymało herb rycerzy… chroniąc serce i pozostawiając dominującą rękę do walki z bronią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 6 =