Radio bez ZAIKS

Wiele małych firm stara się unikać płacenia tego rodzaju opłat licencyjnych. Oto kilka sugestii, które pozwolą ci odtwarzać muzykę bez ponoszenia kosztów:

Włącz radio bez ZAIKS – jeśli powierzchnia sklepu jest mniejsza niż 2000 metrów kwadratowych, możesz słuchać radia lub telewizji jako źródła muzyki i unikać wszelkich opłat. Jeśli Twój sklep ma powierzchnię ponad 2 000 metrów kwadratowych i grasz w radiu lub telewizji z sześcioma lub mniej głośnikami (i nie więcej niż czterema głośnikami w jednym pomieszczeniu), jesteś również zwolniony z opłat.

Włącz Radio bez ZAIKS i wyszukaj album z muzyką klasyczną. Musisz płacić tylko opłaty za wykonanie utworów skomponowanych po 1922 roku, ponieważ wcześniejsza muzyka znalazła się w domenie publicznej. Możesz więc odtwarzać dowolną muzykę Brahmsa, Beethovena, Mozarta, Schumanna lub dowolnego innego kompozytora, który pisał muzykę przed 1922 rokiem. Aby uzyskać informacje na temat tego, która muzyka jest własnością publiczną, odwiedź witrynę Pdinfo.com. Odtwarzaj muzykę bez praw autorskich. Oprócz nagrań z domeny publicznej istnieje duża kolekcja nagrań muzycznych, która została zaprojektowana specjalnie w celu ominięcia publicznych opłat za wykonanie. Z tej muzyki często korzystają twórcy filmowi, którzy nie mogą sobie pozwolić na wysokie opłaty licencyjne. Będziesz zaskoczony różnorodnością nagrań.

Uwaga: istnieją również komercyjne usługi muzyczne, które dostarczają muzykę bez licencji i radio bez ZAIKS do sklepów detalicznych. Odtwarzaj oryginalną muzykę od Oneplayer – znajdziesz tam różne utwory i radio bez ZAIKS. Jeśli masz utalentowanych muzyków w zespole, być może możesz zamówić kompozycje muzyczne dla swojego sklepu. Dopóki masz pozwolenie kompozytora, nie musisz płacić stowarzyszeniu praw do występów. Podobnie możesz zaoszczędzić na opłatach za muzykę na żywo, wynajmując zespoły, które wykonują oryginalne kompozycje i które zgadzają się znieść opłaty za prawa do wykonywania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven − 8 =