Cięcie betonu na mokro czy sucho?

Chociaż wcześniej lutowane diamentem srebrne tarcze diamentowe były szeroko stosowane do cięcia betonu na mokro, teraz spawane laserowo tarcze diamentowe są bardziej powszechne ze względu na ich mocne spawanie laserowe i wysoką wydajność. Należy sprawdzić, jakie średnice tarcz diamentowych może pomieścić Twoja piła do cięcia betonu, a także rozmiar trzpienia, do którego powinien pasować otwór trzpienia na tarczy diamentowej. Ponadto powinieneś zbadać moc piły do ​​betonu.

Moc piły wpływa na wybór tarczy diamentowej:
Segment diamentowy ostrzy diamentowych używanych w piłach o dużej mocy powinien mieć twardsze wiązanie lub wyższe stężenie diamentu, w przeciwnym razie segmenty diamentowe (zęby) ostrza mogą zostać zużyte bardzo szybko. Następnie możesz określić średnicę tarczy diamentowej i rozmiar otworu trzpienia, moc swojej piły do ​​betonu, a także wszystkie szczegółowe informacje o betonie, które otrzymujesz w pierwszym kroku do swojego dostawcy tarczy diamentowej. Dostawca powinien wiedzieć, jaki rodzaj diamentowego ostrza może pasować do Twojej pracy.

Cięcie betonu na mokro lub na sucho:
Beton jest zwykle cięty wodą (cięcie na mokro), w celu wykonania czynności jaką jest cięcie betonu odpowiednią ilością wody można znacznie zmniejszyć ilość pyłu, utrzymać chłodzenie tarczy diamentowej i przedłużyć jej żywotność oraz poprawić wydajność cięcia (w przypadku cięcia na mokro może być głęboka i ciągła). Jeśli jednak w pobliżu obszaru roboczego nie ma źródła wody, należy wykonać cięcie betonu na sucho. Jak powiedziano w poprzednim rozdziale, cięcie na sucho powinno być przerywane i płytkie. Jeśli potrzebna jest głęboka głębokość cięcia, należy wykonać kilka przejść płytkich sadzonek.

Noś wyposażenie ochronne:
Powinieneś przynajmniej nosić profesjonalny aparat oddechowy, nie tylko podczas cięcia betonu na sucho, ale także na mokro, ponieważ małe cząsteczki pyłu wytwarzane w procesie cięcia betonu mogą przenikać głęboko do płuc i mogą powodować poważne skutki zdrowotne, takie jak rak płuc lub krzemica . Jeśli praca jest duża, należy również zastosować inne wyposażenie, takie jak gogle, zatyczki do uszu i odzież ochronną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + 6 =