Nastrzykiwarka do mięsa – kupisz ją w sklepie Grillpal!

Marynowanie to proces dodawania dodatkowej ilości płynu do mięsa w celu zwiększenia jego smaku i wilgotności. Istnieją dwa główne rodzaje marynat. Kwaśne marynaty „denaturują” białka w mięsie i kiedy mięso jest narażone na kwaśną marynatę, jego wiązania białkowe pękają i rozwijają się. Następnie tworzą luźną siatkę z innymi rozwiniętymi białkami, które wychwytują molekuły wody, i to właśnie ta wilgoć pomaga początkowo pozostać soczystym i delikatnym. Jeśli jednak pozostawisz to zbyt długo, białko siatka napina się, woda jest wyciskana, a mięso staje się twarde.

Z kolei marynaty enzymatyczne rozkładają włókno mięśniowe i kolagen (tkankę łączną). Niestety, enzymy te działają prawie zbyt dobrze, zamieniając twardy mięsień mięsny w papkę bez przechodzenie przez każdy pośredni etap czułości. Im dłużej mięso marynuje, tym większe rozpad białek i grubsza tekstura. Oba rodzaje marynat mogą zmiękczyć mięso i nasycić je różnymi smakami, jednak w obu przypadki, w których nie chcesz zbyt skoncentrowanej marynaty ani marynowania zbyt długo! Ten przewodnik będzie pomóżcie stworzyć marynaty, które zapewnią soczyste pieczenie i dania z grilla.

Jak wygląda tworzenie marynaty i do czego będzie Ci potrzebna nastrzykiwarka do mięsa? Najlepsze rozwiązania na początek to te proste – solanka, solone masło lub bulion. Jeśli zrobisz swoją własną solankę, celuj w nie więcej niż 2% soli wagowo. Po wstrzyknięciu, poprzez urządzenie jakim jest nastrzykiwarka do mięsa, można wstrzyknąć niewielką ilość ilość oleju, takiego jak rzepak (rzepakowy), kukurydza lub stopione masło, aby dodać do mięsa pełniejszy smak nie można ich mieszać z solanką, ponieważ oleje unoszą się na górze). nastrzykiwarka do mięsa znacznie ułatwia obróbkę mięsa w całym kawałku – zapoznaj się z ofertą sklepu Grillpal z Gliwic i kup nastrzykiwarkę do mięsa i inne akcesoria do przygotowywania potraw z mięsa czy ryb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − seven =