Wycena wartości spółki Warszawa, wycena nieruchomości czy wycena firmy – to zadania dla IWUR

Standardy wartości jakie może mieć wycena wartości spółki Warszawa. Przed rozpoczęciem procesu wyceny prywatnej działalności lub spółki z Warszawy analityk określa, które standardy wartości są najbardziej odpowiednie do konkretnego celu wyceny.

Standardy wartości obejmują:
1. Wartość godziwa rynkowa (FMV):
Wartość godziwą rynkową definiuje się jako cenę, którą hipotetyczny inwestor byłby skłonny zapłacić za zakup firmy w ramach transakcji na warunkach rynkowych i na otwartym i nieograniczonym rynku w Warszawie. FMV zakłada, że ​​zarówno kupujący, jak i sprzedający mają wystarczającą wiedzę na temat istotnych faktów i że żadne z nich nie działa pod przymusem.

2. Wartość inwestycji: Wartość inwestycji to maksymalna cena, jaką konkretny inwestor strategiczny – inwestor, który przyczynia się do synergii i innych czynników zwiększających wartość – jest gotów zapłacić za biznes. Wartość inwestycji to suma godziwej wartości rynkowej samodzielnego podmiotu w jego obecnej formie oraz wartości wytworzonej przez strategicznego nabywcę poprzez synergie i inne środki.

3. Wartość godziwa: Wartość godziwa jest terminem powszechnie stosowanym w określonym kontekście ustawowym więc wycena wartości spółki Warszawa to proces, który z tej metody korzysta. Chociaż jest często stosowany zamiennie z godziwą wartością rynkową, jego znaczenie różni się w zależności od jurysdykcji lub okoliczności.

4. Wartość wewnętrzna: Wartość wewnętrzna to termin stosowany w kontekście wyceny papierów wartościowych w publicznym obrocie. Jest on definiowany jako prawdziwa wartość papieru wartościowego, w przeciwieństwie do bieżącej wartości rynkowej, która może, ale nie musi, odzwierciedlać prawdziwe fundamentalne podstawy działalności. Analitycy papierów wartościowych, którzy również zajmują się wyceną wartości spółki Warszawa, rutynowo wyszukują sytuacje, w których wartość wewnętrzna różni się od bieżącej ceny rynkowej, w celu czerpania korzyści z takiej niewydolności rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four − 2 =