Zleć osuszanie ścian – zapobiegaj pleśni!

Nieszczelna rura na górze zamacza płytę gipsowo-kartonową w pokojach poniżej. Woda deszczowa sączy się pod parapetami i przesiąka. Po znalezieniu problemu i rozwiązaniu problemu nadal masz na rękach rozmoczoną sytuację. To prawie brzmi jak zagadka. Jak sobie radzisz z suszeniem płyt kartonowo-gipsowych po uszkodzeniu przez wodę?

Jako wiodąca firma w Trójmieście wykonująca osuszanie firma wiemy, że suszenie mokrych ścian wewnętrznych może być udanym majsterkowaniem. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz ocenić zniszczenia, dowiedzieć się, jak wysuszyć ściany po wycieku i przywrócić oryginalny wygląd swojego pokoju.

Niezależnie od tego, czy jest to katastrofa pralki w pralni, czy powolny, ukryty wyciek pod zlewem kuchennym, możesz liczyć na to, że sąsiednia płyta gipsowo-kartonowa zamieni się w gąbkę i konieczne będzie osuszanie ścian. Porowaty materiał szybko wchłania wilgoć i wnika w ścianę. Wilgoć rozprzestrzenia się za listwą, krwawi pod listwami przypodłogowymi i nasyca izolację. Płyty gipsowo-kartonowe nie są nośne, ale ich stan wpływa na otaczającą infrastrukturę. Kiedy staje się mokry, materiał zamienia się w wylęgarnię dla niezdrowego wzrostu pleśni – tylko osuszanie może pomóc w takiej sytuacji. Szybko rosnące kolonie drobnoustrojów szybko się namnażają, uwalniając zarodniki w powietrzu. Musisz jak najszybciej osuszyć mokre ściany, aby uniknąć potencjalnych problemów z pleśnią, które mogą rozprzestrzeniać się po drewnianych ramach domu, przestrzeniach do indeksowania i kanałach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 5 =