Sporteum oferuje wyjazdy narciarskie

Wyjazdy narciarskie nauczą Cię jazdy na nartach – a ta nie jest taka prosta jak się wydaje! Sprawdź, jak narty czują się na stopach podczas ruchu. Najlepiej wypróbuj to na równym terenie, jaki wynajmuje szkoła Sporteum oferująca wyjazdy narciarskie. Lekko przesuwaj narty do przodu i do tyłu za pomocą kijków narciarskich. Skacz delikatnie, obiema nogami i od jednej nogi do drugiej. Lub spróbuj poruszać się z nartami, robiąc małe kroki do przodu. Następnie wyjmij jedną nartę i popchnij się do przodu, jak w hulajnodze, i spróbuj zjechać jak najdłużej po jednej nartach.

To, co spada, musi najpierw wzrosnąć. Znajdź łagodny stok z przestronnym obszarem do biegania. Aby wspiąć się na zbocze, użyj techniki takiej jak wspinaczka boczna. Stań bokiem do stoku, z nartami równoległymi do bioder. Teraz wejdź na bok w górę stoku, kładąc ciężar na górnych krawędziach nart, aby się wspiąć. Po osiągnięciu szczytu rozpocznij powolną, prostą schuss, bez używania kijów, utrzymując narty równolegle. Użyj techniki pługa śnieżnego, aby zwolnić. Połącz końce nart, tworząc szeroką szczelinę między tyłem nart. Teraz przenieś ciężar na wewnętrzne krawędzie nart, aby zwolnić.

Zjazdy równoległe i korzystanie z kijków – gotowy na pierwsze tury? Jedna rzecz jest szczególnie ważna, jeśli chodzi o naukę jazdy na nartach. Zarówno dzieci, jak i dorośli powinni najpierw nauczyć się bezpiecznie zjeżdżać i zwalniać na łagodnym stoku – w tym celu najlepiej zapisać się na wyjazdy narciarskie. Po opanowaniu tego możesz spróbować pierwszego manewru łuku w pozycji pługa śnieżnego. Podczas manewru pługiem śnieżnym obróć jedno kolano w kierunku podjazdu i przenieś ciężar na narty zewnętrzne. Następnie powoli przesuwaj narty w pozycji równoległej podczas manewru łuku. Aby upewnić się, że krawędzie są odpowiednio dociskane, użyj rąk, aby pomóc ćwiczyć. Dociśnij kolano zewnętrzne do wewnątrz i do dołu. Gdy to zadziała, dodaj kijki narciarskie. Korzystając z kijków, pamiętaj, że narty zawsze obracają się wokół kijków. Przed rozpoczęciem tury umieść tyczkę w śniegu po wewnętrznej stronie tury. Teraz za pomocą drążka delikatnie popchnij się z powrotem na zakręcie, łagodnie obracając wewnętrzną nartę i kładąc optymalny nacisk na zewnętrzną nartę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eleven − 6 =