Borelioza diagnostyka – jak uchronić się przed ugryzieniem?

Jak się chronić przed ugryzieniem kleszcza? Borelioza diagnostyka jest niezwykle trudna dlatego warto działać zawczasu. Zapobieganie ukąszeniom kleszczy jest kluczem do zmniejszenia ryzyka alergii na mięso, boreliozy i innych infekcji – i nie musi obejmować oblewania skóry szkodliwymi chemikaliami. Dekady badań, w tym ostatnie opublikowane gazecie, wykazały, że traktowanie ubrań za pomocą permetryny (środka owadobójczego podobnego do wyciągu z chryzantem) może pomóc odeprzeć kleszcze. „Permetryna jest wspaniała, każdy powinien o tym wiedzieć. W przeciwieństwie do typowych środków, takich jak DEET i pikarydyna, permetryna nie tylko odpycha kleszcze, ale także je zabija. Rozpylasz go na ubrania na początku sezonu i pozostaje w infuzji do 20 prań. ” Według Agencji Ochrony Środowiska permetryna nie jest łatwo wchłaniana przez skórę i nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzi.

Używanie środka odstraszającego owady, noszenie długich rękawów i spodni podczas przebywania na zewnątrz, trzymanie się środka ścieżki podczas wędrówki i branie prysznica natychmiast po spędzeniu czasu w obszarach zainfekowanych kleszczami może pomóc Ci zachować bezpieczeństwo przed tymi pasożytami. „Niezwykle ważne jest przeprowadzenie dokładnej kontroli tików pod koniec dnia” – powiedział lekarz, którego na co dzień zajmuje borelioza diagnostyka w szpitalu miejskim. „Zazwyczaj kleszcze muszą być przyczepione na 24 godziny lub dłużej, aby spowodować chorobę, więc ich szybkie usunięcie może pomóc w zapobieganiu infekcjom”.

Nie panikuj, jeśli zauważysz kleszcza na swoim ciele. Użyj pary pincety z igłą dziobem, między skórą a pyskiem kleszcza, aby delikatnie podnieść go ze skóry. „Nie zgniataj ciała kleszcza, ponieważ może ono uwalniać więcej patogenów z jelit i pyska. Po usunięciu kleszcza umyj obszar mydłem, wodą lub alkoholem – powiedział. Zachowaj zaznaczenie do testowania patogenów. Jeśli podejrzewasz, że zostałeś ugryziony ponad dzień temu, warto odwiedzić swojego lekarza by borelioza diagnostyka mogła być wykonana. Lekarz może zalecić kurs antybiotyków, aby rozwiązać wszelkie potencjalne infekcje boreliozy zdiagnozowanej lub nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four + 10 =