Jakie obuwie do tańca wybrać?

Jeśli ubrania, jak twierdził Szekspir, tworzą mężczyznę, to obuwie do tańca z pewnością robią tancerza. Nie ma znaczenia, czy jesteś zawodowym zawodowcem, czy początkującym, dobre buty do tańca są absolutną koniecznością, jeśli chcesz grać jak najlepiej i rozwijać się jako tancerz. Parkiety taneczne występują w wielu kształtach, rozmiarach i materiałach powierzchniowych, w wyniku czego mogą być notorycznie zmienne. Niewystarczająca przyczepność, zbyt duża przyczepność i przypadkowe lepkie miejsca mogą prowadzić do niezręcznych skrętów lub nagłych poślizgnięć stóp, i tutaj wszystko robi różnicę.

Podstawowe informacje o butach do tańca:
Obuwie do tańca występuje w kilku rodzajach, ale dwa główne typy to baletki i buty do tańca latynoskiego. Obuwie do tańca latynoskiego mają zwykle wyższy obcas i uniesione łuki, aby pomóc w prowadzeniu palców i ruchu bioder. Chociaż różnica jest bardziej oczywista, gdy porównamy obuwie do sali balowej i łacińskiej dla kobiet, męskie obuwie latynoskie będzie miało kubański obcas, a nie dolny obcas, jaki znajdziesz w butach na co dzień lub w ubraniach. Wysokiej jakości buty do tańca nie są tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Można je otrzymać za mniej niż 200 złotych i mogą trwać kilka lat, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. To najlepsza inwestycja, jaką możesz zrobić dla swojej przyjemności z tańca.

Co stanowi, że obuwie do tańca jest dobre?
Technicznie rzecz biorąc, każdy but może być noszony do tańca, od trenerów i trampek po buty trekkingowe, ale nawet najlepiej dopasowane buty do sukienki nadal będą daleko w tyle za odpowiednim obuwiem do tańca. Powodem, dla którego buty do tańca działają tak dobrze, jest to, że są wykonane specjalnie, dopasowując stopę tak blisko, jak to tylko możliwe, ale z podeszwą zaprojektowaną tak, aby zapewnić odpowiednią przyczepność i poślizg, dzięki czemu każdy krok można wykonać za pomocą pewność siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − twelve =