Rzadkie włosy jak zagęścić?

Czas odrastania włosów zależy od podstawowej przyczyny ich wypadania. Z wiekiem niektóre mieszki włosowe przestają wytwarzać włosy. Jest to określane jako dziedziczna utrata włosów, utrata włosów według wzoru lub łysienie androgenowe. Ten rodzaj wypadania włosów jest zwykle trwały, co oznacza, że ​​włosy nie odrosną. Sam pęcherzyk kurczy się i nie jest w stanie odrastać włosów. Możesz spowolnić proces wypadania włosów za pomocą doustnego leczenia na receptę o nazwie finasteryd lub miejscowego leczenia o nazwie minoksydyl. Wielu mężczyzn z łysieniem typu męskiego ostatecznie jest całkiem łysa. Utrata włosów u kobiet może powodować ich przerzedzenie, ale rzadko prowadzi do łysienia.

1. Łysienie.
Łysienie plackowate jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy omyłkowo atakuje mieszki włosowe. Włosy zwykle wypadają w małych łatkach na skórze głowy, ale wypadanie włosów może zdarzyć się na innych częściach ciała, takich jak brwi, rzęsy, ręce lub nogi. Łysienie jest nieprzewidywalne. Włosy mogą zacząć odrastać w dowolnym momencie, ale mogą znów wypaść. Obecnie nie wiadomo, kiedy może wypaść lub odrosnąć.

2. Łuszczyca skóry głowy.
Łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, która powoduje łuszczące się czerwone plamy (płytki) na skórze. Łuszczyca skóry głowy może powodować tymczasowe wypadanie włosów. Drapanie skóry głowy, aby złagodzić swędzenie lub usunąć łuski, może znacznie go pogorszyć. Gdy znajdziesz skuteczne leczenie łuszczycy i przestaniesz drapać skórę głowy, twoje rzadkie włosy jak zagęścić naturalnymi sposobami, powoli rozpoczną proces wzrostu.

3. Zmiany hormonalne.
Kobiety mogą stracić włosy po porodzie lub w okresie menopauzy. Mężczyźni mogą również tracić włosy z powodu zmian w świecie hormonalnym w miarę starzenia się. Wypadanie włosów z powodu zmian hormonalnych i nierównowagi jest tymczasowe, choć trudno jest przewidzieć, kiedy włosy zaczną odrastać. Rzadkie włosy jak zagęścić podczas zmian hormonalnych może być ciężkie – najpierw należy unormować gospodarkę hormonalną by móc zająć się rzadkimi włosami.

4. Problemy z tarczycą.
Stany, które powodują zbyt dużo hormonu tarczycy (nadczynność tarczycy) lub zbyt mało hormonu tarczycy (niedoczynność tarczycy) mogą prowadzić do wypadania włosów. Włosy zwykle odrastają po pomyślnym wyleczeniu choroby tarczycy. Niedobory żywieniowe Niewystarczająca ilość żelaza lub cynku w diecie może z czasem powodować wypadanie włosów. Korygowanie niedoboru może prowadzić do wzrostu włosów. Odrastanie włosów może jednak potrwać kilka miesięcy. Jak długo trwa odrastanie włosów po woskowaniu lub goleniu? Podczas golenia włosów usuwasz tylko górną część mieszków włosowych. Włosy odrastają od razu i możesz zacząć widzieć zarost w ciągu jednego lub dwóch dni. Jednak podczas woskowania cały cebulkę włosów usuwa się z mieszków włosowych pod powierzchnią skóry. Może zająć prawie dwa tygodnie, zanim zobaczysz zarost. Większość ludzi odczuwa potrzebę ponownego woskowania włosów po trzech do sześciu tygodniach.

Jak długo trwa odrastanie włosów po chemii? Chemioterapia jest zwykle stosowana w leczeniu raka. Chemia jest silnym lekiem, który atakuje szybko nurkujące komórki, takie jak komórki rakowe, ale może również atakować mieszki włosowe w skórze głowy i innych częściach ciała, prowadząc do szybkiego wypadania włosów. Włosy zaczną odrastać same po dwóch lub trzech tygodniach od zakończenia chemioterapii. Początkowo mogą odrosnąć rzadkie włosy jak zagęścić podpowie Ci lekarz. Po około miesiącu prawdziwe włosy zaczną odrastać w normalnym tempie 6 cm rocznie. Twoje nowe włosy mogą odrosnąć inną teksturą lub kolorem niż wcześniej. W rzadkich przypadkach utrata włosów po wielu latach silnej chemioterapii może być trwała. Jeśli masz rzadkie włosy jak zagęścić się dowiesz się w następnym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 15 =