Gdzie znajdziesz bezpieczne zabawki hurtownie Gdynia?

Dlaczego dodatki chemiczne zwane ftalanami są zakazane w zabawkach i produktach dla dzieci? Czy zabawki hurtownie Gdynia i produkty przeznaczone dla Twoich dzieci są BEZPIECZNE? Czy jesteś pewien, że nie zawierają ftalanów? Czy Twoje dziecko, podobnie jak większość dzieci, wkłada do ust przedmioty w domu takie jak zabawki hurtownie Gdynia, które nie podlegają przepisom bezpieczeństwa dotyczącym produktów dla dzieci?
Podczas badania składu zabawek z hurtowni w mieście Gdynia chciałem napisać ten post na temat bezpiecznych zabawek i produktów dla dzieci. Dużo się nauczyłem i byłem zszokowany tym, jakie niebezpieczeństwa czają się w pudełkach z zabawkami, szafkach i wielu innych miejscach w naszych domach!

Podobnie jak w przypadku wielu innych tematów, rodzice powinni być informowani, bądź w pełni świadomy przepisów bezpieczeństwa dotyczących produktów, które mają kontakt z Twoimi dziećmi. Co to są ftalany? Gdzie znajdują się ftalany? Dlaczego zakazać stosowania ftalanów w produktach dla dzieci takich jak zabawki hurtownie Gdynia? Nowe ograniczenia Ministerstwa Zdrowia dotyczące stosowania sześciu ftalanów w zabawkach i produktach do opieki nad dziećmi weszły w życie 10 czerwca 2011 r.

„Nowe przepisy zapewnią, że produkty importowane, sprzedawane lub reklamowane w Gdyni nie będą prezentować ryzyko narażenia ftalanów na dzieci i niemowlęta”.

Polskie przepisy dotyczące ftalanów są teraz dostosowane do środków podjętych w Polsce i Unii Europejskiej i zapewnią naszym dzieciom ten sam wysoki poziom ochrony”.

Jak ftalany dostają się do organizmu? Ftalany zwykle dostają się do organizmu poprzez inhalację lub wchłanianie. Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że podczas gdy ftalany w większości PCW nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, ftalany mogą ługować się z miękkiego winylu, gdy produkty są ssane lub żute, migrując do organizmu przez ślinę i stwarzając zagrożenie dla zdrowia. Gdy przedmioty zawierające ftalany są poddawane działaniu ciepła, jak kuchenki mikrofalowe lub słońce, lub gdy te przedmioty się starzeją, przyspiesza to ich ucieczkę od plastiku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four + two =