Wybierz idealne mieszkanie Szczecin dla Ciebie!

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przed zakupem nieruchomości takiej jak mieszkanie Szczecin jest weryfikacja dokumentów nieruchomości.
Poznaj 5 dokumentów, które „musisz sprawdzić” przed zakupem nieruchomości w Szczecinie.
Znalazłeś więc swoje wymarzone mieszkanie Szczecin i teraz decydujesz, czy jest to właściwa inwestycja, czy nie. Jednym z kryteriów analizy powinien być stan dokumentów nieruchomości oraz to, czy są one zgodne z wymogami władz lokalnych. Aby pomóc Ci w tej analizie, zidentyfikowaliśmy 5 dokumentów, o które naszym zdaniem powinieneś poprosić i zbadać, niezależnie od miasta, w którym się znajdujesz.

1. Akt własności na mieszkanie w Szczecinie: Akt własności to dokumenty, które zazwyczaj przedstawiają łańcuch własności nieruchomości. Tytuły własności to dokumenty, na podstawie których obecny właściciel może domagać się absolutnej własności nieruchomości; z tego można wyprowadzić genezę tytułu i inne istotne informacje dotyczące ziemi. Ważne jest, aby zawsze sprawdzać akty własności i potwierdzać, czy sprzedający ma prawo, tytuł i odsetki od nieruchomości oraz absolutną zdolność do sprzedaży. Dlaczego to jest ważne? Jeśli tytuł gruntu nie jest na nazwisko sprzedającego, to zgodnie z prawem własność nieruchomości nie należy do sprzedającego i powinieneś unikać tego, ponieważ może to prowadzić do przyszłych sporów i / lub sporów sądowych przez innych powodów nad nieruchomością.

Sankcjonowany plan budynku jakim jest mieszkanie Szczecin: na początku każdej budowy należy uzyskać zgodę lokalnych władz planistycznych. Zatwierdzenie, zwane „sankcją”, jest zwykle wydawane na podstawie złożenia przez konstruktora niezbędnych dokumentów określonych przez lokalne władze planistyczne. Nazywa się to „planem budowy budynku objętego sankcjami”. Oprócz sprawdzenia własności na mieszkanie w Szczecinie, sprawą najwyższej wagi jest sprawdzenie zalegalizowanej konstrukcji budynku. Najważniejszym wymogiem dla każdego budynku, który ma zostać zbudowany, jest posiadanie zatwierdzonego planu budynku wydanego przez odpowiedni organ. Ponadto zaleca się sprawdzenie go w biurze organu wydającego, aby upewnić się, że przedstawiony plan budynku jest rzeczywiście autentycznym dokumentem. Dlaczego to jest ważne? Jeśli nie ma sankcjonowanego planu budowy nieruchomości, którą zamierzasz kupić, istnieje ryzyko, że nieruchomość jaką jest mieszkanie Szczecin jest nielegalną budową, a zatem nie zostanie zatwierdzona przez lokalne władze planistyczne.

Świadectwo obecności: Jak wspomniano powyżej, po otrzymaniu usankcjonowanego planu budynku rozpoczyna się budowa. Kiedy jest gotowa do zajęcia, lokalne władze planistyczne są ponownie zaangażowane i wydają certyfikat zwany „Świadectwem obecności” (OC) lub w niektórych stanach nazywany „Świadectwem ukończenia”. Oznacza to, że konstrukcja została wykonana zgodnie z planami budowlanymi i normami i jest gotowa do zamieszkania Dlaczego to jest ważne? W przypadku braku OC konstrukcja budynku nie jest uważana za konstrukcję zgodną z prawem, a w niektórych przypadkach może być interpretowana jako nieodpowiednia do zamieszkania. Bez tego dokumentu trudno byłoby uzyskać pożyczki od instytucji finansowych i uzyskać inne dokumenty wydane przez rząd.

Wpływy z podatków: Podatek to dochód pobierany przez rząd od właściciela gruntu i / lub budynku, na podstawie zasięgu i powierzchni zabudowanej. Dlaczego to jest ważne? Jeśli okaże się, że za konkretną nieruchomość nie zapłacono podatku, a ty właśnie stałeś się właścicielem takiej nieruchomości, wówczas rząd jest uprawniony do nakładania kary pieniężnej w wysokości 2% co miesiąc na wartość nieruchomości oszacowanej do czasu dokonania takich płatności, od kimkolwiek jest obecny właściciel [którym w tym przypadku byłbyś Ty].

Świadectwo obciążenia: Świadectwo obciążenia jest dokumentem wydanym przez Podrejestratora, który odzwierciedla obciążenie nieruchomości (jeśli istnieje), takie jak hipoteka, zastaw, opłata itp. podrejestrator wydaje takie zaświadczenie [na żądanie i za opłatą], co oznacza szczegóły wszystkich zarejestrowanych należności prawnych lub transakcji dotyczących nieruchomości za okres wymagany w złożonym wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 3 =