Radca prawny i notariusz Wrocław

Niektóre sytuacje, takie jak zeznanie w zeznaniu, wymagają złożenia ustnej przysięgi lub potwierdzenia bez podpisywania jakiegokolwiek dokumentu w obecności notariusza. W takich sytuacjach notariusze mogą składać przysięgi i oświadczenia, a proces jest identyczny jak w przypadku weryfikacji, z wyjątkiem braku podpisu.

Notariusz Wrocław może poświadczyć, że kserokopie niektórych dokumentów są prawdziwe i identyczne z oryginałami. Te uwierzytelnione kopie można następnie wykorzystać zamiast oryginału w dowolnym celu. Na przykład, jeśli jesteś legalnym rezydentem ubiegającym się o pracę, a praca wymaga poświadczonej kopii Twojej zielonej karty, możesz zabrać zieloną kartę przed notariusza i poprosić notariusza o sporządzenie kopii i poświadczenie jej.

Chociaż notariusz Wrocław może poświadczać szeroką gamę kopii dokumentów, dokumenty zarejestrowane publicznie – takie jak dokumenty korporacyjne złożone u Sekretarza lub odpisy postępowań sądowych – mogą być sporządzane tylko przez agencję rządową, która posiada oryginały. Usługi notarialne z Wrocławia, prawnicy i porady prawne Należy zauważyć, że notariusz nie jest urzędnikiem sądowym, prawnikiem ani osobą, która może udzielić profesjonalnej porady prawnej lub wskazówek. Chociaż licencjonowani prawnicy mogą zostać notariuszami, uzyskanie statusu licencjonowanego notariusza nie daje Ci prawa do udzielania porad prawnych lub wskazówek, przygotowywania dokumentów prawnych ani reprezentowania ludzi przed sądem lub w postępowaniu prawnym. Notariusz Wrocław może świadczyć jedynie ograniczone, konkretne usługi. Udzielanie profesjonalnych porad prawnych lub reprezentacji prawnej bez posiadania licencji prawnika jest przestępstwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine − 7 =