Bundesliga terminarz – sprawdź kiedy rozgrywki!

Dzisiejsza Bundesliga terminarz to nie tylko odzwierciedlenie wpływu globalizacji i rosnącej komercjalizacji. Pokazuje także, w jakim stopniu piłka nożna może promować integrację.

Kiedy wybuchły wojny jugosłowiańskie, piłkarz pochodzący z Bośni i Hercegowiny, odwiedził wuja w Hanowerze. Ponieważ powrót do ojczyzny był niebezpieczny, postanowił zostać w Niemczech, a w 1992 r. wujek zorganizował mu proces z zespołem rezerwowym Hanoweru. Był to początek bardzo udanej kariery w niemieckim futbolu, która obejmowała również zaklęcia w Borussii Dortmund, Hamburgu i Bayer Leverkusen.

W 2000 roku piłkarz był najlepszym strzelcem Bundesligi wraz z duńskim napastnikiem. Oprócz wielu zawodników z innych krajów europejskich i Ameryki Łacińskiej, którzy pojawili się w Bundeslidze od lat 70. XX wieku, znacząca liczba afrykańskich i jugosławiańskich piłkarzy również odcisnęła swoje piętno. Bundesliga terminarz obecnie pokazuje, kto jest najmocniejszym zawodnikiem – sprawdź terminy spotkań i obstaw wyniki na żywo!

Najbardziej płodnym strzelcem bramki w historii Bundesligi w Afryce jest Anthony Yeboah, który trafił do bramki 96 razy w 223 występach w Bundeslidze. Sprawdź Bundesliga terminarz i dowiedź się kto teraz jest najlepszym strzelcem. Sprawdź też kto obecnie może również spojrzeć wstecz na bardzo udaną karierę w Bundeslidze, wygrywając w sumie 17 tytułów z Bayernem Monachium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − six =