Drukarnia w Krakowie poleca swój druk offsetowy

Druk offsetowy i cyfrowy to dwie najczęściej stosowane metody w komercyjnych projektach drukarskich. Nasza drukarnia w Krakowie o nazwie Papillon również najczęściej korzysta z tych metod. Mimo że dają podobne wyniki, te dwie metody są całkiem różne i najlepiej sprawdzają się w przypadku różnych wymagań projektowych.

Co to jest druk offsetowy?
Druk offsetowy, znany również jako litografia offsetowa, jest powszechną techniką drukowania, w której tuszowany obraz jest przenoszony z płyty drukarskiej na gumowy koc, a następnie na powierzchnię drukującą. Ta metoda jest najlepsza w przypadku dużych serii i zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów, co daje czysty i profesjonalny produkt. Drukarnia w Krakowie poleca druk offsetowy zwłaszcza przy dużych nakładach.

Czym jest druk cyfrowy?
Druk cyfrowy to proces drukowania, w którym toner jest osadzany na kawałku papieru, a nie pochłaniany przez niego. Drukarnia w Krakowie w procesie drukowania wykorzystuje toner w połączeniu mieszanki cyjanu, magenty, żółci i czerni w celu utworzenia obrazu. Jest to zwykle stosowane w przypadku zadań krótkoterminowych przy użyciu wielkoformatowej lub dużej objętości drukarki laserowej lub atramentowej.

Czym różnią się obie metody drukowania?
Obie metody są przydatne i dają produkty wysokiej jakości. Wymagania twojego projektu, takie jak ilość, kolor, budżet itp., decydują o tym, która metoda jest dla Ciebie najlepsza. Drukarnia w mieście Kraków poleca patrzeć na efektywność kosztową poszczególnych metod – ceny druku offsetowego spadają wraz ze wzrostem liczby sztuk. Wynika to z początkowego kosztu konfiguracji urządzenia i zapotrzebowania na płytę, ponieważ urządzenie musi być myte między zadaniami drukowania w celu zmiany kolorów. Dłuższy bieg okaże się w tym przypadku bardziej opłacalny. Druk cyfrowy jest z kolei tańszy w przypadku drukowania krótkoterminowego, ponieważ ma mniejszy koszt konfiguracji, ale wyższy koszt jednostkowy. Zasadniczo druk cyfrowy jest bardziej opłacalną opcją do około 500 sztuk.

Możliwości kolorów:
– Druk offsetowy tradycyjnie wykorzystuje cztery wałki atramentowe, po jednym dla każdego określonego atramentu – cyjan, magenta, żółty i czarny. Proces nakładania koloru w maszynie offsetowej obejmuje nałożenie odmierzonej ilości atramentu na płytkę drukarską, która jest następnie przenoszona (lub offset) z płyty na arkusz papieru za pomocą gumowego koca. Proces ten opiera się na prostej zasadzie, że woda i olej nie mieszają się. Obrazy do wydrukowania w drukarni w Krakowie są umieszczane na talerzu, następnie zwilżane wodą, a następnie tuszem. Atrament jest przyciągany do obszaru obrazu, a woda do wszystkich innych obszarów.
– Druk cyfrowy wykorzystuje drukarki laserowe lub atramentowe z procesami dopasowywania czterech kolorów i trybem kolorów CMYK. Mogą drukować tylko w skali szarości i CMYK i nie są w stanie wydrukować prawdziwych kolorów, takich jak Pantone lub HKS. Jeśli twoje zadanie drukowania wymaga bezwzględnego dopasowania Pantone, drukowanie cyfrowe nie jest właściwą opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 7 =